Systemy Oddymiania

Systemy oddymiania klatek schodowych w Poznaniu i Swarzędzu

Kiedy wybucha pożar, należy jak najszybciej uciec z płonącego obiektu. Niestety często jest to niemożliwe przez kłębiący się dym, który zmniejsza widoczność i utrudnia oddychanie. Odpowiedzią na ten problem są nowoczesne systemy oddymiania. Ich rolą jest odprowadzanie dymu i nadmiaru ciepła z budynku. Pozwalają więc na sprawną ewakuację osób przebywających wewnątrz i przeprowadzenie skutecznej akcji gaśniczej.

Montaż systemów oddymiania wykonujemy zazwyczaj na klatach schodowych. Tego typu instalacje mogą działać jako:

  • systemy autonomiczne, czyli funkcjonujące samodzielnie,
  • zintegrowane z SSP, czyli sterowane z systemu sygnalizacji pożaru budynku.

Sposób na bezpieczną ewakuację

Jednym z miejsc pełniących funkcję drogi ewakuacyjnej są klatki schodowe. Z tego względu ich właściwe oddymianie jest tak ważnym elementem zabezpieczania budynków. Skuteczna wentylacja klatek schodowych daje zdecydowanie większe szanse na uratowanie ludzkiego życia. Dlaczego?

  • system ogranicza kumulowanie szkodliwego dymu i produktów spalania, które zagrażają życiu i zdrowiu,
  • instalacja odprowadza dym na zewnątrz, zapewniając dostateczną widoczność na drodze ucieczki.

Systemy oddymiania montowane przez firmę Vinci w Poznaniu i Swarzędzu wyróżnia wysoka jakość wykonania i zgodność z obowiązującymi normami.

Montaż systemów oddymiania klatek schodowych

Oddymianie klatek schodowych to podstawa w zapewnianiu bezpieczeństwa obiektów budowlanych. Odpowiednio wykonany system ratuje ludzkie zdrowie i życie. Jego realizację warto więc powierzyć zaufanej i rzetelnej firmie. Osoby projektujące systemy oddymiania muszą mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które ułatwią wybór najlepszego możliwego rozwiązania.

Dlatego zapraszamy do skorzystania z kompleksowych usług firmy Vinci ze Swarzędza. Nasi eksperci służą Państwu pomocą i radą przy wyborze systemów bezpieczeństwa. Niezależnie od rodzaju obiektu, zawsze oferujemy najwyższej jakości sprzęt, fachowy montaż oraz niezawodny serwis.

skontaktuj się z nami

VINCI Sebastian Biedrzyński

    Nigdy nie udostępnimy nikomu twojego adresu email.